Filtrai (8 prekės)

Kaina

0,00 € - 105,00 €

Burnos higiena

Yra 8 prekės.

Rodoma 1-8 iš 8 elem.

Burnos higiena.

                Neatsiejama žmonių dantų sveikatos gerinimo ir pagrindinių dantų ligų prevencijos dalis yra burnos higiena. Tinkama ir reguliari burnos higiena užima pagrindinę vietą priemonių komplekse, kuris užkerta kelią dantų ėduonies ir periodonto ligų atsiradimui. Reikiamą higienos įgūdžių lygį ir sistemingą burnos priežiūrą galima užtikrinti tik bendradarbiaujant su stomatologu ar higienistu. Higienos specialistas ar stomatologas, kurį paskiria profesinės burnos higienos metu, turėtų pasakyti pacientui ar jo tėvams apie valymo dažnumą ir trukmę, parinkti asmeninės higienos priemones, parodyti, kaip valyti dantis ir ir palaikyti rezultatą.

Dantys turi būti valomi mažiausiai 2 kartus per dieną po valgio. Yra daugybė dantų valymo būdų. Tačiau toliau aprašyta technika, mūsų nuomone, yra pati optimaliausia. Dantų valymo etapai:

-Prieš valymą dantų šepetėlį reikia nuplauti.

-Nedidelis dantų pastos kiekis tepamas ant dantų šepetėlio, maždaug lygus 1 cm suaugusiesiems ir ne didesnis kaip 0,5 cm vaikams.

-Šepetys pasukamas 45 laipsnių kampu prie danties paviršiaus. Valymas prasideda nuo priekinių dantų.

-Pradėkite valyti viršutinius žandikaulio dantis ant žandikaulio paviršiaus. Atlikite 10 judesių, tada padarykite tą patį ant danties esančio kitoje viršutinio žandikaulio pusėje.

-Atlikdami sukimus ant vidinio dantų paviršius, nukreiptus į liežuvį, horizontaliaisiais ir vertikaliaisiais judesiais atlikite judesius.

-Tada pradėkite valyti kramtomuosius paviršius. Būtina atlikti 10-15 judesių iš kiekvienos pusės.

-Valydami priekinius dantis, šepetėlį pastatykite statmenai danties dangai.

-Būtinai valykite liežuvį kaskart valydami dantis.

Visas dantų valymo procesas turėtų užtrukti mažiausiai 3 minutes. Pasistatykite vonios kambaryje smėlio laikrodį, jis atlikti burnos higienos priežiūrą tinkamą laiką.

Daugelis žmonių klausia: „Koks yra geriausias būdas valyti dantis, kad jie visada išliktų sveiki ir gražūs?“ Tinkamų burnos higienos priemonių pasirinkimas prasideda žinant paprastas taisykles.

Dantų šepetėlis. Renkantis šepetėlius valyti dantis, reikia atsižvelgti į šiuos parametrus: standumas - kietus šepetėlius gali naudoti žmonės, kurie pasitiki savo dantų sveikata ir nepatiria padidėjusio dantų jautrumo. Minkštojo pluošto gaminiai tinka vaikams ir sergantiems periodonto ligomis. Vidutinio kietumo šepetėliai, kaip taisyklė, yra idealūs visiems: jie geriau valo sunkiai pasiekiamus dantų paviršius ir nepažeidžia minkštųjų burnos ertmės audinių;

Forma - formos atžvilgiu geriau pasirinkti šepetį su V formos šeriais ir įvairaus aukščio pluoštais. Įsiskverbęs į dantenas , toks instrumentas leidžia ne tik efektyviai valyti dantis, bet ir pašalinti apnašas iš dantenų kaklelio srities; dantų šepetėlio galvos dydis - geriau naudoti šepetėlius su mažomis galvutėmis, nes jais lengviau manipuliuoti burnoje. Geriausiu suaugusiojo pasirinkimu gali būti laikomas šepetėlis, kurio galvos ilgis ne didesnis kaip 3 cm. Vaikų dantims valyti tinka modeliai nuo 1,8 iki 2,5 cm. Šepetėlio galva turi apglėbti ne daugiau kaip 3 dantis.

Idealiame pasaulyje visi kartu su stomatologu pasirenka dantų pastą - gydytojas atsižvelgs į visas problemas ir pasirinks geriausią variantą. Tačiau daugeliu atvejų pirkėjas susiduria su burnos higienos priemonių ilgomis lentynomis, užpildytomis skirtingų prekės ženklų pastos, ir pasirenka kainą, pakuotės grožį ir perspektyvius užrašus.  Verta paminėti, kad svarbu ne tiek pasta, kiek pats dantų valymas - kruopštus ir reguliarus. Visi žino, kad po valgio, ypač turinčio cukraus, ant dantų emalio susidaro apnašos. Jame yra rūgščių, kurios laikui bėgant korozuoja emalį, todėl jame atsiranda porų, į kurias sklinda mikrobai. Dėl to susidaro ėduonis. Todėl pirmiausia pasta turėtų gerai pašalinti apnašas ir neutralizuoti šias rūgštis. Nedaug žmonių sugeba pasigirti tobulais ir sveikais dantimis, ir tai visai nėra predispozicija ėduonies vystymuisi. Dantų emaliui gali trūkti kalcio, fluoro perteklius, per didelis rūkymas ir piktnaudžiavimas kava. Renkantis dantų pastą, reikia atsižvelgti į visus niuansus: savo mitybą, gyvenimo būdą, blogus įpročius, emalio būklę, polinkį formuotis raugoms. Teisingai pasirinkę išgelbėsite nuo dažno apsilankymo pas odontologą, diskomforto valgant degantį ar šaltą maistą, galėsite pradžiuginti kitus gražia ir sveika šypsena.

Burnos higiena atrodo kaip paprastas ir pažįstamas veiksmas, kuriuo prasideda jūsų rytas ir baigiasi jūsų diena. Dėl daugybės pakartojimų, dantų priežiūra senai tapo kasdienybe, kurią daugelis daro automatiškai. Kartais diena iš dienos ir metai iš metų žmonės kartoja tas pačias klaidas, apie kurias net nežino. Burnos higiena apima dauguma aptariamų taisyklių yra universalios, tačiau yra ir specialių rekomendacijų, kurios padės pasirinkti jums tinkamą priežiūrą.

Burnos higiena tai ne tik dantų šepetėlis ar dantų pasta, tai dar ir burnos skalavimo skystis, dantų siūlas, papildomi tarpdančių šepetėliai, liežuvio valymo priemonės.

Rodyti daugiau