Kojinės moterims

Pėdkelnės ir kojinės – Jūsų fiziniam ir emociniam komfortui

 

Kojoms ir pėdoms kasdien tenka atlaikyti didžiulį krūvį – vaikščioti, stovėti, skubėti, kaukšėti kulniukais, bėgti laiptais, bristi per sniegą, slysčioti ant parketo ir kt. Kartais tiesiog norėtųsi basomis pasivaikščioti po žolę arba, nusimetus batus, ištiesti kojas kur nors krėsle prie židinio, tačiau tenka su uždarais dalykinio stiliaus bateliais dalyvauti pokalbyje dėl darbo ar pristatyti įmonės ketvirčio planus akcininkų susitikime.

Yra vienas puikus dalykas, kuris gali padėti jūsų kojoms puikiai pailsėti, gerai jaustis ir gražiai atrodyti – tai tinkamai parinktos pėdkelnės bei kojinės.

 

Mados ir aprangos istorija: kojinės ir pėdkelnės

Nuo seniausių laikų, žmonės ieškojo, kuo pridengti ir apsaugoti savo kojas. Kodėl? Visų pirma tam, kad kojos nešaltų, antra – kad batai „negraužtų“ ir nesmukčiotų, ir galiausiai – higienos sumetimais. Žmogaus kojos prakaituoja, o kojinės sugeria ir išskaido prakaitą, sausina kojas, pašalina drėgmės perteklių ir neleidžia kojoms peršalti.

Primityviausias kojinių pirmtakas buvo paprasčiausia odos ar kailio skiautė, vėliau juos pakeiti audinio atraižos bei rankomis megztos kojinės. Pirmosios pėdkelnės buvo mezgamos rankomis iš prabangių medžiagų, pavyzdžiui, iš šilko ir buvo aukštuomenės atributas. Ilgą laiką, pėdkelnes nešiojo išimtinai vyrai, ir tik gerokai vėliau jos tapo moterų aprangos elementu.

Reikšmingas perversmas kojinių gamybos srityje įvyko 1589 m., kai buvo išrasta mezgimo mašina – palyginus su mezgimu rankomis, ji paspartino kojinių mezgimą bent 6 kartus. Antrasis perversmas kojinių gamyboje buvo 1939 m., kai kojinių gamybai pradėta naudoti sintetinė medžiaga - nailonas. Šių pokyčių dėka, šiandien kojinės ir pėdkelnės yra pigios, visiems prieinamos, gaminamos pramoniniu būdu iš pačių įvairiausių, tiek natūralių, tiek sintetinių medžiagų.

 

Kojinės: puskojinės, kojinaitės ir pėdutės

Parduotuvėse, kojinių rasite pačių įvairiausių stilių ir variantų – pėdutės, kojinės iki kulkšnies, iki kelių, virš kelių, plonos sintetinės, šiltos vilnonės, patogios medvilninės, santūrios tamsios arba išmargintos komiškais paveikslėliais.

  • Pėdutės – kojinės, kurios pranyksta bateliuose. Gali būti plonos sintetinės, skirtos atviriems vasariniams batukams, kad šie „negraužtų“ ir nesmukčiotų. Gali būti medvilninės, kurių nesimato iš sportinių batelių. Užsiiminėjate joga arba pilatesu? Galite dėvėti medvilnines pėdutes ir be sportinių batelių. Tiesiog įsigykite pėdutes sutvirtintu, neslystančiu paduku.
  • Kojinaitės baigiasi šiek tiek virš kulkšnies. Puikiai tinka prie sportinės, kasdieninės aprangos, prie dalykinio stiliaus kelnių arba prie džinsų. Šiltos medvilninės kojinaitės puikiai tinka namie, kai vaikštote su chalatu, įsitaisote po pledu ant sofos arba tiesiog miegate.
  • Puskojinės – tos, kurios iki kelių. Puikiai tinka, kai norite parodyti kojas, tačiau ne visas, o tik šiek tiek – ne daugiau, kaip iki kelių. Pavyzdžiui, kai išeinate iš namų su vidutinio ilgumo, žemiau kelių siekiančia suknele.
  • Ilgos kojinės – taip vadinamos kojinės, kurios baigiasi šiek tiek virš kelių. Šiltos medvilninės kojinės tinka žiemą, prie mini sijono, o plonos nėriniuotos sintetinės – po lengva seksualia suknele.

Kojinės gaminamos pačios įvairiausios – tvirtai prilaikantys, bet nespaudžiantys krašteliai; sutvirtinti, neslystantys padukai; sutankinti pirštai arba kulniukai; bet kokio ilgio; bet kokios medžiagos; bet kokios spalvos ir raštų – išsirinksite kiekvienai progai.

 

Pėdkelnes – kiekvienai progai ir kiekvienai figūrai

Ar galite įsivaizduoti tuos laikus, kai pėdkelnės buvo mezgamos rankomis iš šilko arba iš vilnos? Pramonės revoliucija pakeitė tiek pėdkelnių sudėtį, tiek gamybos būdus. Šiandien pėdkelnės gaminamos pramoniniu būdu, pašiltintos pėdkelnės – iš bambuko pluošto, medvilnės arba vilnos papildant jas sintetinėmis medžiagomis, o plonos elegantiškos pėdkelnės – iš akrilo, nailono, poliamido arba elastano.

Dabar galite įsigyti įvairaus tankumo, įvairių spalvų ir raštų pėdkelnių, jei pageidaujate – su specialiais sutvirtinimais pilvo ar kojų pirštų srityje. Šiandien, pėdkelnės ne vien šildo. Tinkamai parinktos pėdkelnės taip pat puošia, suteikia elegancijos ir formuoja kūno linijas. Aptarkime keletą klausimų, kurie dažniausiai kyla pėdkelnes perkančioms moterims

  • Kokio tankumo pėdkelnes rinktis?

Pėdkelnių storio matavimo vienetas yra denjė (žymima den). Daugiau denjė turinčios pėdkelnės yra storesnės, tankesnės ir tvirtesnės. Kaip išsirinkti tinkamas? Taisyklė yra paprasta – pėdkelnės kuo plonesnės, tuo šventiškesnės ir elegantiškesnės. Jei biure tinka dėvėti 20 denų pėdkelnės, tai vakarėliui ar iškilmingai progai rekomenduojama rinktis 15 ar net 10 denų.

  • Kaip pasirinkti pėdkelnių spalvą?

Čia, taip pat galioja viena paprasta taisyklė – pėdkelnės turi būti šviesesnės nei bateliai. Tam tikrais atvejais, pėdkelnės gali būti tokios pačios spalvos, kaip bateliai, tačiau jokiu būdu ne atvirkščiai. PS. Nepamirškite, kad šviesios pėdkelnės stambina, o tamsios – lieknina.

  • Sakoma, kad 30 proc. pėdkelnių suplyšta jau pirmąją dieną. Kaip to išvengti?

Pirmiausia, itin plonas pėdkelnes „taupykite“ ypatingoms progoms, kasdienai rinkinės 15-20 denų pėdkelnes. Kuo pėdkelnės storesnės, tuo jos tvirtesnės. Antra, visi žinome, kad rytais kartais katastrofiškai trūksta laiko, tačiau kai maunatės pėdkelnės, jokiu būdu neskubėkite – nusiimkite žiedus, laikrodį, pasistenkite neužkliudyti pėdkelnių aštriais nagais ir venkite staigių judesių. Jei teks ieškoti naujos pėdkelnių poros, laiko sugaišite kur kas daugiau. Trečia, rinkitės pėdkelnės su sutankintu audiniu ties kojų pirštais – būtent čia dažniausiai ir prasideda „bėda.“ Sutankinimas ties pirštų galiukais stipriai sumažina riziką, jog, išėjusi iš namų, išvysite nubėgusias pėdkelnių akis.

  • Pėdkelnės – gerai figūrai ir grakščiai laikysenai

Tikriausiai, ne kartą atkreipėte į pėdkelnių sutankinimus juosmens ir kelnaičių srityje. Šie sutvirtinimai atlieka dvejopą funkciją – pirma, tokios pėdkelnės yra atsparesnės plyšimams, antra, tokiu būdų sutvirtintos pėdkelnės aptempia, prilaiko ir sutvirtina sėdmenis bei pilvą, o jums suteikia grakštumo ir elegancijos.

  • Pėdkelnės – kaip prižiūrėti

Pirmiausia – skalbti tik rankomis, tik drungname vandenyje, o džiovinti kambario temperatūroje. Jokių minkštiklių, jokių skalbimo mašinų, jokių radiatorių ir jokių tiesioginių saulės spindulių. Praktiškai tai viskas, ką reikia žinoti. Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, pėdkelnės tarnaus daug ilgiau.

 

Kojinės, pakeliančios nuotaiką

Seniai baigėsi tie laikai, kai kojinės būdavo išskirtinai juodos, rusvos arba pilkos. Šiuolaikinė mada leidžia stebinti, džiuginti, išreikšti save, savo emocijas.

Kojinės bei pėdkelnės, kaip ir T shirt tipo marškinėliai, šiandien gali būti tam tikra terapijos forma. Įsivaizduokite neįtikėtinai mielas kojines su haskiais, pandomis, triušiais ir avytėmis? Arba kojines, ant kurių pavaizduota kava ir ledai, vaisių kokteilis, pica? Kojines, imituojančias ryklio nasrus, prašančias apkabinimo, seksualiai provokuojančias?

Įsigykite pora tokių kojinių. Jei kurią dieną bus liūdna ir niekaip neprisiversite nusišypsoti – ką ten nusišypsoti, neprisiversite išlipti iš lovos – tiesiog iškiškite kojas iš po antklodės ir žvilgtelkit į kojų pirštus – ir pamatysite selfį darančią pandą ar medituojantį katiną. Jau šypsotės, vien nuo tokios minties? Tikriausiai, taip.

 

Pėdkelnės arba kojinės moterims – puiki dovana

Ar pagalvojote, kad pėdkelnės arba kojinės – puiki dovana? Arba priedas prie dovanos. Nupirkote draugei prabangų kūno losjoną, o norėtųsi dar kažko, prabangaus ir individualaus? Pridėkite plonas elegantiškas Pierre Cardin,  Conte ar AVANUA pėdkelnes. Gal susiruošėte dovanoti rankšluosčių arba patalynės komplektą, tačiau jaučiate, kad dovana galėtų būti labiau neformali ir asmeniška? Išrinkite ir pridėkite specialiai jam žmogui skirtas kojinaites – šmaikščias, linksmas, žaismingas ir atitinkančias jo asmenybę ir jo charakterį. Pavyzdžiui – su jaukiai besišypsančiomis avytėmis, antakius suraukusiomis pelėdomis ar muzikos besiklausiančiu šunimi. Dovana iškart įgaus asmenišką, šiltą pobūdį, o žmogus, gavęs dovaną, iškart nusišypsos.

Beje, jei esate iš tų, kurie mano, kad kojinės ar pėdkelnės – tai nieko ypatingo, tai elementari kasdienės aprangos dalis – darote klaidą. Iš tiesų tiek kojinės, tiek pėdkelnės turi ilgą istoriją, kuri išties verta pagarbos. Atskleiskite šiuos faktus ir tiems, kam dovanojate kojines!


Senovės egiptiečiams kojinės suteikdavo originalumo. Seniausios Egipte atrastos kojinės – pirštuotos, nes jas veikiausiai mūvėdavo su basutėmis. Be to, kojinėms siūti buvo naudojama speciali technika („Nalbindning“), trukusi žymiai ilgiau nei mezgimas – tai bent dėmesys kojinėms!
Senovės graikai dievino kailines kojines. Su tokiomis ne tik šilta, bet ir patogu bei komfortiška.


Kojinės moterims buvo turtingųjų luomo atributas. Bajorai ir karaliai, norėdami išreikšti savo finansinę padėti ir aukštą klasę, dėvėdavo kojines iki kelių, nes kuo jos būdavo geriau matomos,  tuo turtingesnis jų savininkas. Moteriškos kojinės nuo senų laikų buvo vertinamos kaip itin vertinga dovana – iš čia kilo populiari tradicija kojines dovanoti per Kalėdas.

Jei neapsisprendžiate, ką padovanoti artimam žmogui – įteikite jam parduotuvės Komoda dovanų kuponą. Čia, jūsų draugas ar draugė pats galės išsirinkti iš daugybės dalykų – kvepalų, kosmetikos, apatinio trikotažo, chalatų, rankšluosčių, lengvų trikotažinių drabužių ir, žinoma – pėdkelnių bei kojinių.

Rodyti daugiau