Dekoratyvinė kosmetika ir kvepalai

Yra 60 prekės.

Rodoma 1-40 iš 60 elem.

          Žodis „kosmetika“ kilęs iš graikų frazės „dekoravimo menas“. Vienu metu ši sąvoka reiškė visą mokslą, kuris studijavo, kaip pakeisti išvaizdą ar išlaikyti jos patrauklumą. Kalbant apie įprastą kosmetiką, jos reikšmė - veido ir kūno kremai, dantų pasta, dušo želė, įvairūs losjonai. Įdomu tai, kad žodis „dekoras“ taip pat verčiamas kaip „puošyba“. Atitinkamai buvo sukurta dekoratyvinė kosmetika, kad bet kuri moteris galėtų paversti save gražia. Taigi, dekoratyvinė kosmetika apima priemones, kuriomis jūs galite transformuotis - šiek tiek arba dramatiškai. Skirta pagerinti išvaizdą, sukurti specifinį įvaizdį (vakarui, kiekvienai dienai) ir pabrėžti patrauklias veido ir kūno savybes. Dekoratyvinė kosmetika – tai priemonės naudojamos makiažui sukurti.

Dekoratyvinė kosmetika, kaip savęs dekoravimo menas, buvo žinoma nuo senovės Egipto. Kasinėjimų metu buvo rastas pincetas plaukams šalinti ir tatuiruočių rinkiniai. Deja, skaistalai iš švino sulfido milteliai, kurių pagrindą sudaro baltasis švinas (švino oksidas), buvo nuodingi ir sukėlė plaukų slinkimą bei apsinuodijimą viduramžiais. Tik XIX a. švino oksidas buvo pakeistas cinko oksidu. Lūpų dažai buvo gaminami iš natūralaus spalvoto vaško - košenilio.  Dekoratyvinės kosmetikos priemonės pagal pagrindinės žaliavų rūšis, naudojamas jų gamyboje, yra suskirstytos į riebalų pagrindu pagamintus produktus, miltelinius ir kompaktiškus. Riebalų turinčiai dekoratyvinei kosmetikai priskiriami lūpų dažai, blizgesiai ir lūpų balzamai, skaistalai, akių šešėliai ir kiti produktai. Jie gaminami iš sintetinių ir natūralių produktų mišinio: riebalų, vaškų, aliejų, biologiškai aktyvių medžiagų, pridedant dažiklių ir pigmentų. Milteliniai ir kompaktiški dekoratyvinės kosmetikos gaminiai – birios pudros, sausi skaistalai, kompaktiški akių šešėliai - tai miltelių pavidalo mineralinių ir organinių medžiagų mišiniai.

Šiandien dekoratyvinė kosmetika reikalinga visiems. Jaunimas, pradėjęs naudoti dekoratyvinę kosmetiką, turi galimybę tapti patrauklesnis, atrasti savo individualų stilių. Kosmetika padeda jaunoms moterims susikurti savo įvaizdį, kuo ilgiau atrodyti jaunoms, paslėpti nuovargį. Vyresnės moterys, naudodamos dekoratyvinę kosmetiką, gali atrodyti jaunesnės, atnaujinti odą, padaryti akis spindinčias.

Dekoratyvinė kosmetika būna kelių rūšių: kreminė pudra - atsirado prieš kelis tūkstantmečius. Egiptiečiai, romėnai, graikų moterys aktyviai naudojo dekoratyvinę kosmetiką maskuojant nedidelius trūkumus. Šiandien galite rinktis kreminę pudrą tarp šviesių faktūrų ir tankesnių, kreminių ar sausų, matinių ir švelniai įdegusių; birios, mineralinės ar kompaktinės pudros – tai organinių medžiagų mišiniai slepiantys odos paraudimą; skaistalai – lengvas skruostų raudonis byloja apie moters sveiką būklę ir gerą savijautą, todėl jis toks patrauklus priešingai lyčiai. Senovės Egipto moterys trindavo šilkmedžius ir įtrindavo juos į skruostus, o senovės Graikijoje iš burokėlių ar braškių sukurdavo skaistalus. Šiais laikais jūs galite suteikti savo veidui sveiką išvaizdą dekoratyvinės kosmetikos pagalba. Skaistalai - purūs, rutuliniai, skysti, kreminiai ir gėliniai, taip pat kompaktiški ir kepami. Be to, jei pamiršote skaistalus namuose, tuomet juos galite pakeisti rožiniu blizgesiu ar lūpų dažais, rožiniais akių šešėliais ar net lūpų kontūras; kosmetika akims – įvaldę ją galite vizualiai padidinti akis ar suteikti joms papildomą išraiškingumą. Galite rinktis akių šešėlius iš begalinio asortimento, papildomai naudoti akių pieštuką, pavedimą ir blakstienų tušą; dekoratyvinė kosmetika lūpoms – tai be galo svarbus pasirinkimas, nes lūpų oda yra labai jautri. Prieš tepdami lūpų dažus, sudrėkinkite lūpas balzamu ir palaukite 2–3 minutes, kol jis įsigers. Priklausomai nuo pagrindinės funkcijos, išskiriami drėkinamieji, maitinamieji, higieniniai lūpų dažai. Viršutinė lūpų dažų danga gali būti matinė, blizgi, satininė, tanki, permatoma. Yra lūpų dažai, kurie padidina apimtį, vizualiai balina dantis, suteikia lūpoms spindesio, paslepia trūkumus. Lūpų dažus galima tepti teptuku, kempine ar pirštu.

Visi žinome, kad prieš tepdami makiažą, turite nuplauti ir įtrinti odą toniku ar losjonu. Po šios paprastos procedūros turite pradėti tepti pudrą ar pagrindą. Šios kosmetikos atspalviai parenkami atsižvelgiant į jūsų odos tekstūrą ir toną, plaukų spalvą. Pamatai dedami griežtai palei veido linijas ir fiksuojami biriomis pudromis. Kokius šešėliai pasirinkti? Žinoma, būtina atsižvelgti į akių spalvą ir plaukų spalvą, galite naudoti du atspalvius vienu metu, jei tai nesukels disharmonijos kartu. Ryškesnis šešėlių sluoksnis tepamas ant išorinio kampo, o šviesesnis - prie vidinio. Tušas! Šis dekoratyvinės kosmetikos gaminys tepamas iškart po šešėlių, jis neturėtų sudaryti gabalėlių, o turėtų atskirti ir paryškinti jūsų blakstienas.

Kaip gi teisingai rūpintis savo dekoratyvine kosmetika, kad jų džiugintų ilgą laiką? Kiek galite laikyti savo dekoratyvine kosmetiką, priklauso nuo jos rūšies. Norėdami ilgiau išsaugoti, atkreipkite dėmesį į tai, ar perkate užsandarintą pakuotę. Visi makiažo produktai laikomi atokiau nuo saulės spindulių ir sausi. Po naudojimo sandariai uždarykite visus gaminius. Preliminarūs dekoratyvinės kosmetikos galiojimo laikai yra tokie: tušas – gyvena trumpiausiai, jo galiojimo laikas apie 3 mėnesius nuo atidarymo. Problema tokia, kad dėl specifinio įpakavimo, tušas labai greitai įsisavina bakterijas, kuriuos vėliau gali patekti ant jūsų akių. Siekiant to išvengti – negalėkite ir keiskite tušą savo kosmetinėje bent kas tris mėnesius; kita dekoratyvinė kosmetika – akių pieštukai, šešėliai, skaistalai – gali tarnauti jums net du metus; lūpų dažai, kreminės pudros – jų laikyti ilgiau nei vienerius metus nereikėtų. Dekoratyvinės kosmetikos pasirinkimas šiandien yra be galo didelis, jums tik lieka išsirinkti sau tinkamiausią.

Dar vienas be galo svarbus aspektas šiuolaikinio žmogaus pasaulyje – kvepalai. Tiek vyrai tiek moteris naudoja įvairius kvapus priklausomai nuo sezono, pomėgių, dienos meto ar progos. Ar žinote kaip „groti“ kvepalų natomis ir išsirinkti idealius kvepalus?

Tam, kad išsirinkti tinkamą aromatą nereikia uostyti kavos ar orientuotis į savo amžių, Jums net nereikia gaišti daug laiko. Rasti savo aromatą daug paprasčiau nei atrodo. Rinkitės laiką – pirmam pasimatymui su savo idealiu kvapu rinkitės rytines paros valandas, nes vakarop dėl dienos nuovargio Jūsų uoslė pasidaro ne tokia jautri, todėl rinkti kvepalų keliaukite ryte, kai uoslė daug jautresnė bei imlesnė. Kitas ne mažiau svarbus aspektas – išmokite „klausyti“. Jokiu būdu negalima uostyti ką tik papurkšto mėginuko ar bandyti užuosti tiesiai iš kvepalų buteliuko kamštelio. Faktas yra tas, kad visų kvepalų sudėtyje yra alkoholio, kuris iš esmės yra anestetikas. Jis sukelia viršutinių kvėpavimo takų gleivinės bei nervinių receptorių sudirgimą ir jo įkvėpus po to jums bus sunku užuosti tikrąjį paslėptą kvepalų aromatą. Kad išvengti tokios klaidos – papurkškite kvepalų ant mėginuko ir palaukite 5-10 minučių, kol išgaruos spiritas. Kvepalų parduotuvėse, renkantis kvepalus, Jums gali pasiūlyti tarpuose pauostyti kavos pupelių, tam kad atstatyti uoslę. Ar iš tikrųjų šioje situacijoje gali padėti kavos pupelių kvapas? Ši procedūra buvo sugalvota Amerikos parduotuvėse, tačiau iš tikrųjų nėra įrodytas kavos kvapo poveikis mūsų uoslei. Dar vienas svarbus pasirinkimo aspektas – lyginkite kvapus. Renkantis kvepalus – nereikia skubėti ar rinktis pirmus užuostus. Geriausiai apsistoti ties keliais variantais, palaukti 20-30 minučių ir dar kartą pauostyti pasirinktų kvepalų variantus. Po procedūros atmesti netinkamus kvapų variantus, pasilikti dar kelis ir dar kurį laiką palikti juos ramybėje, pasivaikščioti, pakvėpuoti grynų orų ir nepatingėti dar kartelį užuosti paskutiniuosius kvepalų favoritus. Šitaip renkantis kvepalus – galiausiai Jūsų rankose liks tik vienas, Jums idealiausiai tinkantis aromatas. Išsirinkusios kvepalus – teisingai juos naudokite. Kvepalų kūrėjai pažymi 16 vietų ant mūsų kūno, kur turėtų būti skirstomi kvepalai, kad jie „skambėtų“ ryškiau ir garsiau. Tokios vietos: smilkiniai, alkūnės sulenkimas, riešai, krūtinės centras, sulenkimai po keliais, kaklo taškai 8 cm žemiau ausies ir t.t.; Deja kvepalai prasčiau išsilaiko ant sausos odos. Sausa oda ganėtinai greitai sugeria aliejus, kurie yra kvepalų sudėtyje, todėl kvapas greitai išgaruoja. Tam, kad aromatas ilgiau išsilaikytų ant jūsų kūno – prieš naudodamos kvepalus – naudokite drėkinamas priemones.

Rodyti daugiau