Pirties prekės

Pirties prekės.

                Pirtis buvo pastatyta, reikia susitvarkyti! Pirtis garsėja ne tik plikomis sienomis, joje turi būti ir kitų, labai naudingų ir praktiškų dalykų. Siūlome sudaryti naudingų ir reikalingų pirties prekių ir aksesuarų sąrašą. Dažnai pamirštame apie kažką labai svarbaus ir tada nuoširdžiai gailimės dėl trūkumo; iš anksto sudarytas sąrašas padės išvengti galimo nusivylimo.

Kiekvienas tikras pirtininkas privalo įsigyti specialias pirštines, apsaugančias nuo galimo nudegimo. Purškiant akmenis vandeniu, visi netoliese esantys daiktai iškart sunaikinami deginant garus. Nudegimas garantuotas, pojūčiai labai slegia ir erzina, tačiau tai nekelia pavojaus pirties pirštinėse. Deja, pirtyje nudeginama, kai nesilaikoma saugumo priemonių, o procesas suorganizuotas neatsakingai. Kumštinės pirštinės reikalingos ne tik purškiant vandenį ant karštų akmenų, bet ir „išsisklaidžius“ garų debesims su šluota, kad būtų sukurta tinkama garų kambario atmosfera. Be specialių kumštinių pirštinių, pirtininkas turėtų turėti skrybėlę, saugančią galvą nuo perkaitimo. Tai nėra užgaidos, o privalomas pirties atributas. Dauguma žmonių labai netoleruoja aukštos temperatūros, visų pirma, galva kenčia nuo perkaitimo, taigi pirties kepurė sušvelnins neigiamą poveikį.

Pagrindinis dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis pirties aksesuarus, yra jų kokybė. Pirties kambarys yra ypatingas. Ekstremalios temperatūros sąlygos, didelė drėgmė - ne kiekvienas daiktas gali atlaikyti nuolatinį veikimą tokiomis sąlygomis. Dabar įsivaizduokite, kad tuo metu, kai renkate verdantį vandenį iš kubilo, rankena nukrenta iš kibiro ir jis nukrenta, išsiliedamas karštas vanduo. Arba, kad ant grindų gaudyklės nutrūko bėgis, kai tik jūs į jį įlipote. Garų kambaryje tai gali sukelti rimtų sužalojimų. Todėl neverta taupyti pirčių ir saunų aksesuarams.

Kalbant apie vonios aksesuarų medžiagas, yra trys populiariausios galimybės: mediena, plastikas, metalas. Mediena – tai žanro klasika. Estetiškai, ekologiškai saugus, saugus (ta prasme, kad yra mažiau galimybių nusideginti). Dažniausiai pirties aksesuarų gamyboje naudojama ąžuolo arba liepų mediena. Kedro gaminiai taip pat yra labai vertinami - be savo vizualinio patrauklumo, jie iškvepia švelnų, dervingą aromatą kaitinant, todėl apsilankymas saunoje yra ypač malonus. Tačiau mediniams aksesuarams reikalinga ypatinga priežiūra. Po kiekvieno naudojimo jie turi būti nuplikyti verdančiu vandeniu ir apdoroti specialiais plovikliais. Medines gaujas ir kaušus laikykite sausoje vietoje, bet atokiau nuo šilumos šaltinių. Be tinkamos priežiūros medienos gaminiai greitai praras savo išvaizdą, išsausės arba taps grybelio ir bakterijų židiniu. Plastikinės pirties prekės - Iš jo pagaminti produktai yra daug lengvesni nei mediniai, juos lengva valyti ir jie ilgai nepraranda savo išvaizdos. Pirties reikmenims gaminti  naudojamas specialus, karščiui atsparus plastikas, kuris nesideformuoja nuo aukštos temperatūros, tačiau kaitinant jis gali išskirti nesveikas medžiagas. Plastikiniai kibirai ir dubenys labai greitai įkaista. Žinoma, jie nesukels nudegimų, tačiau pora nemalonių pojūčių vis tiek bus. Metalas - ne, tai ne apie cinkuotus baseinus, kurie daugeliui iš mūsų žinomi sovietmečio viešosiose ir privačiose pirtyse. Šiuolaikiniai metaliniai pirties ir saunos aksesuarai yra daug patrauklesni. Tačiau jie dažniausiai yra dekoratyvinio pobūdžio ir yra tinkamesni persirengimo kambaryje, nei garų kambaryje. Išimtis gali būti metalinis katilas, skirtas verdančiam vandeniui, tada ant ilgos medinės rankenos ir šalto vandens bakas, kuris negali įkaisti iki pavojingos temperatūros.

Tokioje patalpoje kaip pirtis aksesuarai yra galimybė pasiekti ne tik patogumą, bet ir estetiką. Nereikia pirkti jokių specialių aksesuarų ar interjero detalių. Užtenka nusipirkti gaujų ir kibirą, pagamintą iš medžio arba bent jau iš tos pačios spalvos plastiko, o ne trijų skirtingų spalvų baseinų. Jei pasirinksite tinkamas skalbinių ir rankšluosčių pakabas, lentyną šampūnams ir muilo indą jiems, pirties interjeras jau pasikeis į gerąją pusę. Ir vėliau, jei norite, galite jį puošti kopėčiomis, neįprasta vonios tekstile ir net dekoracijomis. Svarbiausia, kad pagrindinis jūsų pirties aksesuarų minimumas būtų pagamintas to paties stiliaus, ir jūs nušluostysite bet kurios privačios pirties nosį!

Apsilankymas garų pirtyje turėtų būti ne tik sveikas, bet ir malonus. Todėl šiandien sunku įsivaizduoti kelionę į pirtį be tinkamo kilimėlio, nes tai yra būtina kiekvieno asmens higienos priemonė. Būtent su kilimėliais tikrai galima suteikti pirmenybės laurams savotiškame maudynių „maratone“, ypač jei pirtis yra vieša vieta. Taigi kilimėlis gali būti dviejų tikslų: sėdėti ant karštų medinių suolų ir kojoms. Atkreipkite dėmesį, kad aukštos kokybės kilimėliai, kaip ir kiti mediniai vonios aksesuarai, visada gaminami iš medžio su privalomu impregnavimu drėgmei. Be to, geras kilimas, be viso kito, yra ir funkcionalus: jį lengva suvynioti ir judėti iš vienos vietos į kitą. Ir atsižvelgiant į tai, kad lentynos ir visas pirties interjeras dažniausiai taip pat yra pagamintas iš medžio, tokie mediniai aksesuarai harmoningai papildys garų kambario išvaizdą.

Nepamirškite apie stilingas skrybėles varpelių pavidalo, susiūtas iš veltinio. Tokios pirties ir saunos skrybėlės tapo tiesiog populiarios; jos būtinai įtraukiamos į saunų priedų rinkinius kartu su kilpiniais chalatais, rankšluosčiais, kumštinėmis pirštinėmis ir vienkartinėmis šlepetėmis.

Nesvarbu ar esate užkietėjęs pirtininkas ar tik retkarčiais apsilankote pirtyje ar saunoje – rinkitės iš begalės aksesuaru ir pirties prekių.

 

Rodyti daugiau