Patalynė

Yra 36 prekės.

Rodoma 1-36 iš 36 elem.

Patalynės komplektai – geram miegui

Miegamasis – vieta, kur praleidžiate trečdalį gyvenimo. Pagalvokite – gerokai daugiau nei virtuvėje, svetainėje, valgomajame ar automobilyje. Juk verta pasistengti, kad miegamasis būtų jaukus, o miegas – gilus ir geras?

Galite išgirsti sakant – pavargęs žmogus užmigs ir ant akmens galvą pasidėjęs. Seniai baigėsi tie laikai, kai pagrindinė žmogaus veikla buvo fizinis darbas gryname ore. Šiandieninis gyvenimas yra kitoks – ilgos valandos biure, miesto šviesos, triukšmas, automobilių signalizacijos kieme, muzikos garsai iš kaimynų balkono, informacijos gausa – visa tai stimuliuoja žmogaus sąmonę, o nusiraminti, susitelkti, atsipalaiduoti ir užmigti daugumai žmonių darosi sudėtinga.

Ar žinojote, kad padėti sau galite tiesiog pasirinkdami tinkamą patalynės komplektą?

Patalynės istorija – kaip žmonės miegodavo seniau?

Kas svarbiausia miego metu? Ramybė, komfortas ir saugumas – kad atsipalaiduotų raumenys, pailsėtų nervų sistema, o kūnas nesukaistų ir nesušaltų. Nuo seniausių laikų, žmonės miegui naudojo tai, ką turėjo po ranka – šiaudus, lapus, kailius – bei ieškojo kitų būdų, kaip išsimiegoti geriau ir patogiau. Šitaip atsirado pirmieji šiaudų čiužiniai, o vėliau – ir pirmosios lovos.

Pati pirmoji patalynė Europoje buvo audžiama iš lino. Kad lininis audinys įgautų baltą spalvą, jis būdavo tiesiog paliekamas saulėje išbalti. Renesanso laikotarpis įnešė daug naujovių į miego kultūrą – čiužinius imta dengti prabangiais audiniais, tokiais kaip šilkas ir aksomas – tačiau tai buvo tik aukštuomenės privilegija, o žemesniosios klasės ir toliau miegojo kukliai ir paprastai.

Ar žinojote, kad medvilninė patalynė – kolonializmo eros palikimas? 19 amžiuje Afrikoje bei Indijoje auginama medvilnė pamažu išstūmė liną iš europiečių miegamųjų. Tuo pačiu metu, industrinė revoliucija sukėlė tam tikrą perversmą ir miego srityje – pirma, griežtai nustatytos darbo valandos ir elektros lemputės atsiradimas pakeitė įprastinį miego ritmą, antra, tekstilės pramonės suklestėjimas lėmė, kad patalynė tapo daug pigesnė, prieinamesnė ir įvairesnė.

 

Patalynės komplektai šiandien – kiekvienam pagal norus, charakterį ir galimybes

Šiandien, žmonės turi galimybes rinktis patalynės komplektus iš daugybės rūšių. Egzistuoja skirtingos medžiagos (linas, šilkas, medvilnė, sintetika, mišrus pluoštas), greta to, egzistuoja skirtingi audimo būdai – ta pati medvilnė gali būti suausta kaip satinas, flanelė, frotinis arba taip vadinamas „vaflinis“ audinys.

Kiekvienas audinys skiriasi – savo struktūra, savo išvaizda ir tuo, koks pojūtis prie jo prisilietus. Tačiau svarbiausia yra ne tai – svarbiausia yra tai, kad kiekvienas audinys gali turėti didelės įtakos jūsų miegui. Taigi, kaip išsirinkti tinkamą audinį? Kainą ir išvaizdą įvertinti daug netrunka, o kaip įvertinti patalynės poveikį miego kokybei?

Aptarkime keletą populiariausių audinių rūšių.

  •  Satino patalynės komplektai – elegancijos mėgėjams

Satinas yra tankiai suaustas medvilnės audinys. Dėl ko yra vertinamas satinas? Visų pirma, dėl prabangos pojūčio. Satinas suaustas taip, kad jo paviršius yra blizgus, tarsi šilkinis, jis lengvai, gražiai „krinta“, o prie jo liestis – ypatingai malonu.

Satinas ne taip gerai, kaip kiti audiniai, sugeria prakaitą ir drėgmę, tačiau satiną vertina tie, kas nori susikurti elegantiškus namus, kam svetimas neformalus kasdieninis stilius, kam svarbu užmigti estetiškoje miegamojo kambario aplinkoje.

  • Mako satinas – penkių žvaigždučių prabanga Jūsų namuose

Jei norite susikurti penkių žvaigždučių viešbučio prabangą savo namuose, rinkitės mako satino patalynę. Tai – ypatingo švelnumo satino rūšis, suausta iš švelnių ir plonų verpalų. Mako satinas gaminamas iš aukščiausios kokybės egiptietiškos medvilnės ir yra laikomas elitiniu produktu.

Įsigykite mako satino patalynę ypatingoms progoms – tada, kai pasiilgstate atostogų, tačiau negalite sau leisti viską mesti ir išvykti, tada, kai laukia romantiškas vakaras arba tiesiog tada, kai esate pavargęs ir jaučiate, jog nusipelnėte švelnumo ir prabangos.

  •  Medvilnė – pasiilgusiems natūralumo

Medvilninių audinių rūšių yra daug – satinas, flanelė, frotinis audinys, – tačiau visi jie skiriasi savo ypatinga audimo technika ir audinio struktūra. Satinas yra itin tankus, flanelė – apveltu paviršiumi, frotinis audinys – su kilpelėmis. Na, o paprasto, klasikinio audimo medžiaga taip ir vadinama – tiesiog medvilne.

Kokios medvilninės patalynės savybės? Kol naujas, medvilninis audinys yra sudaro traškaus, kieto paviršiaus įspūdį, tačiau su kiekvienu plovimu darosi vis minkštesnis. Medvilninis audinys yra lengvas, puikiai sugeria drėgmę, leidžia kūnui „kvėpuoti.“ Medvilninė patalynė tinka neformaliai, atpalaiduojančiai atmosferai, o išskalbus, jos galima net ir nelyginti. Tai – pakankamai tvirtas audinys, gerai dėvisi ir tarnauja ilgą laiką.

  •  Frotinė patalynė – netikėti pojūčiai

Frotinis audinys, dar vadinamas kilpiniu audiniu, gaminamas iš medvilnės, o abi jo pusės sudarytos iš smulkių kilpelių. Audinys pasižymi tuo, jog puikiai sugeria drėgmę – kuo ilgesnės kilpelės, tuo greičiau yra absorbuojama drėgmė. Kas dar? Žinote tą jausmą, kai po rytinio dušo kūną energingai ištrini frotiniu rankšluosčiu? Frotinė patalynė gerokai švelnesnė nei rankšluosčiai, tačiau audinio kilpelės švelniai masažuoja odą ir gerina mikro cirkuliaciją.

Frotinės patalynės komplektas puikiai tinka tiems, kam artima neformali kasdieninė aplinka, pas ką rytais į lovą padūkti atlekia vaikai ir kam patinka odą kutenantis frotinio audinio kilpelių prisilietimas.

Patalynės komplektai – puiki dovana

Dažnai, Kalėdos, Naujieji metai ir gimtadieniai tampa galvos skausmu – ką padovanoti? Patalynės komplektas – puiki dovana. Žmonės vis dar linkę manyti, jog tai, kas nematoma – nesvarbu, prioritetą teikia tiems dalykams, kuriuos mato visi – batams, paltams, automobiliams. Na, o kaip patalynė – ai, patalynė palauks. Dovanokite gerą miegą ir ramų poilsį jau šiandien  – kad nereiktų nieko laukti.

Kaip neapsirinkti, dovanojant patalynę? Kaip ir kiekvienu atveju – tiesiog, domėkitės žmogumi – kaip jis jaučiasi, ką jis mėgsta, kokie jo įpročiai, gyvenimo stilius, sveikata. Dovanai skirtą patalynės komplektą galite užsisakyti šventiniame įpakavime. Įsivaizduokite tą momentą, kai išvyniojama šventinė pakuotė, o ten – elegantiška mako satino arba jauki, odą kutenanti frotinė patalynė. Tai – daugiau nei daiktas, tai – daugybė valandų ramaus poilsio ir gero miego.

Ieškote patalynės komplekto – kur įsigyti?

Pirmas klausimas – kur įsigyti patalynės komplektą? Važiuoti į turgų ar į prekybos centrą? Ką daryti, jei gyvenate ir dirbate toli nuo centro, o gal turite tiek darbų, jog apie važiavimą į prekybos centrus nėra nė kalbos? Apsilankykite el. parduotuvėje www.komoda.lt, o jei galimybės leidžia – mieste esančių Komoda parduotuvių.

Kodėl būtent Komoda? Žodis „Komoda“ kilęs iš prancūzų kalbos (pranc. commode) ir reiškia neaukštą spintą, paprastai su 3-5 ištraukiamais stalčiais, kuri yra skirta skalbiniams, apatiniams drabužiams, papuošalams ir įvairiems smulkiems daiktams laikyti. Tokia ir yra parduotuvės Komoda koncepcija – čia galite rasti lengvus, patogius trikotažinius drabužius, apatinį trikotažą, patalynės komplektus, lovatieses, staltieses, rankšluosčius, kvepiančias žvakes, kūno kremą, losjoną arba pienelį, kitas kosmetikos ir kūno priežiūros priemones, šiltas kojines, chalatus, naktinius.

Viskas, ko reikia namų jaukumui ar jūsų pačių gerovei, yra vienoje vietoje, todėl – nesvarbu, ar perkate sau, ar dovanai – čia pat galėsite susikomplektuoti visą rinkinį, tokį, kokio trokštate, pvz. – prabangi mako satino patalynė ir kvepalai, arba – frotinė patalynė ir toks pat frotinis chalatas – viskas priklausys tik nuo jūsų poreikių ir jūsų fantazijos.

www.Komoda.lt – puiki vieta, jei ieškote dovanos. Jei skubate ir neturite itin daug laiko, galite rasti jau paruoštas dovanų pakuotes. O jei nesate tikras, ko būtent reikia tam žmogui – tiesiog padovanokite dovanų kuponą.

Rodyti daugiau