Tekstilė vaikams

Tekstilė vaikams.

                Namų tekstilė vaikams yra gaminama iš natūralių, kvėpuojančių medžiagų. Renkantis tekstilę vaikams, atsižvelgiama į vaiko amžių ir sveikatos būklę. Visi produktai turi atitikti tarptautinius ir valstybinius standartus. Daugelis plataus asortimento tekstilės vaikams gamintojų siūlo namų tekstilę ne tik tiesiog namams, bet ir vaikams. Šiems gaminiams keliami aukštesni reikalavimai, nes jie turi būti saugūs, hipoalergiški ir gražūs. Vaikų namų tekstilė palengvina kiekvieno vaiko gyvenimą. Taip, ir tėvai dabar gali sutvarkyti kambarį pagal savo skonį, nepamiršdami vaikų norų.

                Prie tekstilės vaikams priskiriami: patalynės komplektai, pagalvės, apklotai, pledai, čiužiniai, rankšluosčiai ir kita. Maži vaikai dar tik pradeda pažinti mūsų didįjį pasaulį, todėl viskas, kas juos supa, turėtų būti kuo saugesnė ir informatyvesnė. Vaikų kambaryje motinos stengiasi atrinkti tik geriausius ir pozityviausius produktus.

                Į standartinį patalynės komplektą vaikams įeina paklodės, pagalvės užvalkalas ir antklodžių užvalkalas. Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, paprastai pakanka 3 komplektų, kurie parenkami atsižvelgiant į lovos ypatybes. Konkreti tekstilė vaikams gaminama iš natūralių audinių, nepridedant sintetinių siūlų. Dažniausiai naudojama medžiaga yra medvilnė. Ji yra visiškai saugi, todėl tinkama tiek sveikiems vaikams, tiek sergantiems bronchine astma ar alerginėmis reakcijomis. Tokį audinį bus lengva prižiūrėti, skalbiant nenaudokite kondicionierių. Šilkas yra brangus, bet funkcionalus. Tokią patalynę dažniausiai perka paaugliai. Kartais gaminant naudojamos linų sėmenų medžiagos. Verta prisiminti, kad jiems reikia ypatingos priežiūros. Tačiau linas yra higroskopinė medžiaga ir geriausiai sugeria drėgmę. Daugelis gamintojų siūlo patalynę kūdikiams iš sietelio. Šis audinys neišsiskiria atsparumu dilimui, tačiau jo gaminiai yra vieni pigiausių. Atsižvelgiant į tai, kad vaikai labai greitai išauga iš lovelių, ši parinktis tinka daugeliui tėvų. Be to, dėl mažų kainų galite nusipirkti įvairių komplektų ir juos dažnai keisti. Pirkdami tinkamą tekstilę vaikams, jūs suteikiate savo vaikams sveiką miegą, nes jo gamyboje naudojamos tik aukštos kokybės medžiagos.

                Patalynė yra svarbiausias daiktas jūsų kūdikio miegamajame. Tai tiesiogiai liečia švelnią kūdikio odą, todėl būtina pasirinkti tik patikimus gamintojus, kurie garantuoja aukštą naudojamų žaliavų kokybę ir saugumą. Nepamirškite apie berniukų, mergaičių ir paauglių patalynės pasirinkimo taisykles. Kiekviena kategorija turi tam tikrų psichologinių ypatybių, kurios turi įtakos jų suvokimui apie juos supantį pasaulį.

Paguldyti kūdikį į lovą laiku nėra lengva. Miego istorija, stiklinė šilto pieno, jauki atmosfera kambaryje ir, žinoma, graži tekstilė vaikams padės susitvarkyti su sunkia užduotimi. Vaikams skirtų miegamųjų komplektų kokybės reikalavimai yra labai aukšti. Tekstilė turi būti saugi, maloni liesti. Taip pat reikia pasirinkti tinkamus dydžius, kad pagalvės užvalkalas nenuklystų nuo pagalvės, o antklodė nesuskiltų užvalkalo viduje.

Audiniai, iš kurių pagaminta tekstilė vaikams, turi griežtai atitikti šiuos reikalavimus:

 •          aukštas higienos lygis;
 •          hipoalergiškumas;
 •          pralaidumas orui;
 •          higroskopiškumas;
 •          glotnumas ir minkštumas;
 •          atsparumas dilimui ir ilgaamžiškumas;
 •          praktiškumas ir paprastumas naudojant;
 •          spalvų atsparumas skalbiant.

Iš esmės, visos šios savybės atitinka natūralius audinius. Tačiau beveik visos natūralios medžiagos turi tam tikrų trūkumų - jos arba susiglamžo, arba yra trumpalaikės, arba yra brangios. Štai kodėl į daugelį medžiagų, net ir vaikų tekstilės gaminiams, pridedamas nedidelis kiekis sintetikos.

Renkant tekstilė vaikams, nepamirškite atsižvelgti į vaiko norus, reakcijas bei rekomendacijas pagal spalvines gamas:

 •          raudona - aktyvumo spalva, dideliais kiekiais ji gali trukdyti sveikam miegui, gali slopinti ar net sukelti agresiją;
 •          oranžinė - neutralesnė spalva, bet  kartu ir aktyvi, nuotaiką gerinanti, ją  galima naudoti kaip akcentus vaiko kambaryje;
 •          geltona - džiaugsminga spalva, gerina nuotaiką, dideliais kiekiais sukelia susirūpinimą;
 •          žalia - natūrali, rami spalva,  padeda nusiraminti, atpalaiduoja, puikiai tinka vaikų kambariui;
 •          žydra - savo pobūdžiu primena žalią, ramina ir atpalaiduoja;
 •          mėlyna yra aktyvi spalva, jos negalima naudoti kaip pagrindinės, tačiau atlikdama akcentus ji mažina stresą, padeda užmigti;
 •          rausva - neutrali švelni spalva ramina, padeda susidoroti su stresu ar ryškiais dienos išgyvenimais;
 •          balta, dramblio kaulo, smėlio spalvos - šviesūs atspalviai labai gerai ramina, nors atrodo nepraktiška, tačiau reikalauja ryškių akcentų;
 •          pilka - maži pilkos spalvos akcentai padeda vaikui įgyti pasitikėjimo savimi ir nuraminti;
 •          ruda - žemės, medžio spalva gali sukelti vaikui nuobodulį, todėl geriau jį naudoti nedideliu kiekiu;
 •          juoda - visiškai netinkama vaiko kambariui, leidžiama tik spalvoto atspaudo elementuose (paveikslo kontūruose ir pan.).

Gražus miego rinkinys su įdomiu piešiniu ar raštu ne tik pradžiugins kūdikį ir pavers kelionę pasakiška Morpheuso šalimi nuostabia, bet ir pagerins kambario išvaizdą.

Rodyti daugiau