Maisto saugojimo reikmenys

Maisto saugojimo reikmenys.

                 Maisto saugojimo reikmenims priskiriami įvairūs indai, kaip pietų dėžutės, pietų krepšiai, įvairūs stikliniai, metaliniai ar plastikiniai indeliai, aliejui ar gėrimams skirti buteliai, indeliai salotoms ar maisto saugojimo indų rinkiniai.

                Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame skubame, dažnai pietaujame ne namuose ar ne  darbo vietoje, keliaudami ar turėdami bent trumpą pertraukėlę nuo darbo ar namų ruošos reikalų – labai aktualu išsirinkti mūsų poreikiams labiausiai pritaikytą ir patogiausią pietų dėžutę.

                Pietūs pasiimti su savimi yra puikus būdas kontroliuoti, ką ir kada valgome. Ir pietų dėžutė yra apčiuopiamas taupumas palyginus su pastoviu valgymu viešose maitinimo įstaigose. Maistas skirtingas, o teisingai pasirinkta pietų dėžutė gali būti viena. Pirmasis dalykas, apie kurį reikia pagalvoti renkantis hermetišką talpyklą, yra tai, kokį maistą ketinate nešiotis jame. Greičiausiai jums reikia universalios maisto dėžutės su dalikliais, kad sriuba, kepsniai, bulvės su padažu ir daržovių salotos bei sumuštinis galėtų būti dedami į tą patį indą ir patikimai gabenami. Nuo to, ką tiksliai įdėjote į konteinerį, priklauso jo talpa, sandarumo reikalavimai, separatoriai, skyrių skaičius ir panašiai. Beje, maisto pasirinkimas taip pat priklauso nuo to, ar jums reikia konteinerio sriubai gabenti ar pietų dėžutės su galimybe šildyti joje, ar galite apsieiti su įprasta plastikine tara su dangčiu. Kompaktiškumas dar vienas svarbus pasirinkimo kriterijus. Sutelkite dėmesį į pietų dėžutę, kurią su savimi galėsite nešiotis rankinėje ar kuprinėje horizontalioje padėtyje. Taip pat puikus pasirinkimas – kai pietų dėžutė komplektuojama su stalo įrankiais, kurių nereikės nešiotis atsikrai, o jie bus puikiai tvirtinami dėžutės komplektacijoje.

                Nedaugelis žmonių žino, kad būtina perskaityti informaciją apie tai, kokios medžiagos buvo naudojamos gaminant maisto saugojimo reikmenys ar pietų dėžutę. Ant plastikinių indų ieškokite užrašo: „Sudėtyje nėra bisfenolio-A“. O metalines dėžutes geriau pirkti iš nerūdijančio plieno. Leiskite išsamiau apsvarstyti ženklinimą, kuris yra ant plastikinių indų. Galų gale, jie padės žinoti plastiko rūšį, toksiškumo lygį, taip pat kai kurias savybes. Polietileno tereftalatas (PETE) - naudojamas gėrimams, augaliniam aliejui ir kita. PETE yra pigiausia medžiaga. Nenaudokite daugiau nei vieną kartą. Pakartotinai panaudojant išsiskiria toksinė medžiaga - ftalanas, sukeliantis nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemų ligas. Didelio tankio polietilenas (HDPE). Naudojamas gaminti žaislus, akinius, kai kurias pakuotes. Iš jo gaminami sportiniai ir turistiniai buteliai. Tai nėra toksiška ir pakankamai saugi, nors kaitinant išskiria toksišką medžiagą - formaldehidą. HDPE galima naudoti pakartotinai. Maisto saugojimo reikmenys pagaminti iš polivinilchloridas (PVC) – blogas pasirinkimas. PVC populiarus tarp gamintojų ir yra plačiai naudojamas. Pavyzdžiui, plastikinių langų ir talpyklų, skirtų techniniam skysčiui gaminti, gamybai. Jis išskiria toksinus, todėl dažniausiai nėra naudojamas maisto pramonėje. Didelio tankio polietilenas (LDPE). Privalumas yra padidėjęs lankstumas, maža kaina. LDPE naudojamas gaminant šiukšlių maišus ir maisto krepšius, linoleumus. Santykinai saugi medžiaga. Galima pakartotinai naudoti. Polipropilenas (PP). Galbūt tai yra populiariausia plastiko rūšis. Pagrindinis pranašumas yra tas, kad maistą galima kaitinti mikrobangų krosnelėje, o tada indus galima plauti indaplovėje. Polipropilenas yra ekologiškas plastikas, todėl dažnai naudojamas gaminant maisto saugojimo reikmenys. Reikia atsiminti, kad iš polipropileno negalima gerti alkoholinių gėrimų, jis pavojingas sveikatai. Metaliniai maisto saugojimo reikmenys ir indai yra pagamintos iš nerūdijančio plieno. Jie yra stiprūs ir patvarūs. Pagrindinis pranašumas yra galimybė išlaikyti visas naudingas maisto savybes. Neigiama yra aukšta kaina. Ir tai, kad jų negalima dėti į mikrobangų krosnelę. Stiklinės priešpiečių dėžutės nėra populiarios dėl jų sunkaus svorio. Nors jie yra tinkami laikyti ir šildyti maistą. Pagrindinis jų pranašumas yra tai, kad stiklinės talpyklos nesugeria kvapų. Silikoninės dėžutės – ko gero geriausias pasirinkimas tarp visų maisto saugojimo reikmenų ir indų. Tiesiog norime atkreipti dėmesį, kad silikonas yra ekologiška medžiaga. Bakterijos nesidaugina ant silikono, o maisto atliekos nesikaupia. Tokiuose konteineriuose nėra absoliučiai jokių spragų.

                Rinkdamiesi maisto saugojimo reikmenys – pirmiausia atsižvelkite į asmeninius poreikius, kur kada ir kaip planuojate dėti ir saugoti, taip pat būtinai atsižvelkite į pasirinkti gaminio gamybos medžiagas. Rinkitės sau gražius maisto saugojimo reikmenys, kurie tarnaus ilgai ir bus kokybiški.

Rodyti daugiau