Kvepalai

             Nuo seniausių laikų, žmonės vertino kvapus kaip ypatingą jėgą, kuri veikia žmogaus emocinę būklę, aromatus laikė potencialiais tarpininkais tarp žmonių ir dvasių pasaulio, o kvapūs aliejai, dervos ir kitos aromaterapinės medžiagos buvo naudojamos ritualiniais tikslais. Vakarų Europoje kvepalai paplito 13 amžiuje, ilgą laiką buvo prieinami tik aukštuomenei, kol 20 amžiuje įvykę pokyčiai kvepalus padarė prieinamus daugumai, jei ne kiekvienam.

Šiandien galite apsupti save tokiu aromatu, kuris atspinti jūsų asmenybę, atitinka jūsų nuotaiką ir kuris leidžia jums gerai jaustis Kaip išsirinkti kvepalus? Pasikliaukite, visų pirma, savo pojūčiais, o greta to – atsižvelkite į savo darbą, laisvalaikį, gyvenimo būdą

                Kvepalai ir tualetinis vanduo tradiciškai įtraukiami į TOP 5 geidžiamiausių dailiosios lyties atstovių dovanas. Tiek jaunos, tiek elegantiško amžiaus moterys greičiausiai neatsisakys brangaus dėžutės gaivaus ir lengvo ar aštraus ir saldaus aromato. Norintys įtikti savo išrinktajai, mamai ar kolegai, vyrai spėlioja, kaip iširinkti jai tikrai vertus kvepalus, kad jie nekauptų dulkių tiesiog stovėdami ant komodos.

                Kaip išsiaiškinti ar kvepalai gerai ir ilgai išsaugos savo aromatines sąvybes? Pirmiausia verta paaiškinti, kaip esamos kvepalų rūšys skiriasi viena nuo kitos. Kvepalai yra patvariausias parfumas, kurių didžiausia koncentracija. Eterinių aliejų kiekis svyruoja nuo 20% iki 30%. Kvepalus rekomenduojama naudoti šaltuoju metų laiku, taip pat vakare: ryte ir esant aukštai temperatūrai jų negalima naudoti, ypač aštraus ir sunkaus aromato. Parfumerinis vanduo garantuoja maždaug keturių valandų stangrumą odoje, jo eterinio aliejaus kiekis yra 15–20%. Dažniausiai jis pasirenkamas siekiant išlaikyti aromatą visą dieną, tačiau vis tiek nereikia persistengti, naudojant šį variantą ankstyvą rytą, kitaip jus sudirgins pernelyg atšiaurus kvapas. Tualetinis vanduo yra lengviausias parfumerijos tipas: eterinių aliejų kiekis neviršija 7–10%, o dominuojančios yra viršutinė ir vidurinė natos. Tokie aromatai tinkami net ir esant karštam klimatui, todėl juos galite drąsiai pasiimti su savimi atostogoms į šiltas šalis, taip pat naudoti juos sportuojant.

                Apsvarstę kvepalų rūšis, galite visam laikui prisiminti pirmą taisyklė: rinkdamiesi kvepalus pagalvokite, ko iš jų norite. Jūs planuojate juos naudoti tik vakare, norėdami dalyvauti socialiniuose renginiuose, arba jis turėtų jus lydėti visur, pavyzdžiui, biure. Antra taisyklė: planuodami pirkti kvepalus kaip dovaną, paklauskite, kokiems aromatams pirmenybę teikia asmuo, kuriam dovanosite kvepalus. Jums bus daug lengviau naršyti parduotuvėje, jei žinosite, kad jam patinka medienos, vaisių ar, tarkime, jūriniai aromatai. Jei nėra konkrečios informacijos apie pageidaujamą kvapą, jokiu būdu nepamirškite konsultantų pagalbos. Ir tai yra taisyklė numeris trys.

                Manoma, kad jaunos merginos pasirenka gaivius ir gaivinančius kvapus, o jų motinos labiau mėgsta rytietiškus ir saldžius. Kūrybingo gyvenimo mėgėjams tariamai patinka citrusinės natos, o mėgstantiems svajoti - gėlių kvapai. Vis dėlto yra tikslesnė kvepalų klasifikacija. Kvapai yra ne tik vyriški ir moteriški. Jie taip pat skirstomi į dienos ir vakaro, pavasario, vasaros, rudens ir žiemos laikotarpius. Taigi šaltuoju metų laiku galite sau leisti patvaresnius ir sunkesnius kvapus, o karštuoju laikotarpiu pirmenybę teikti lengvesniems variantams. Dirbant biure patartina pasirinkti labiau prislopintus kvapus, o atostogaujant galite eksperimentuoti su neįprastomis kompozicijomis.

                Vidutinis kvepalų galiojimo laikas svyruoja nuo trejų iki penkerių metų. Laikymo sąlygos taip pat vaidina svarbų vaidmenį: pavyzdžiui, šiems tikslams nenaudokite patalpų, kuriose yra daug drėgmės, arba vietų, kuriose yra tiesioginių saulės spindulių. Jei jau atidarėte kvepalus ar tualetinė vandenį, turite juos naudoti, nes laikui bėgant aromatai pamažu blėsta. Ir jei gėlių kvepalai gali tarnauti jums iki pusantrų metų, tada lengvų citrusinių vaisių kvapų gyvenimo trukmė yra ne daugiau kaip šeši mėnesiai.

                Kvepalai yra vienintelis dalykas, kurį mes dėvime, net kai esame nuogi. Aromatas nematomas, unikalus ir dažniausiai jo sudėtis lieka neaiški. Pramonės atstovai dalijasi paslaptimis, kaip skiriasi kvepalai, kvepalai ir tualetinis vanduo, kaip gaminami kvepalai, kaip pasirinkti kvepalus ir kodėl kito žmogaus kvepalai gali jums nepatikti. Mes turime unikalius kūnus, cheminę sudėtį ir gyvenimo būdą, todėl tie patys aromatai jaučiami skirtingai. Kvapo išsiskyrimui įtakos turi skirtingas pH lygis, maistas, kūno temperatūra ir aplinka, kurioje esate. Pasaulyje yra tiek daug skirtingų kvepalų, kad gali atrodyti, kad sunkiausia užduotis išsirinkti sau tinkamu. Bet jūs turėtumėte pasirinkti tik tai, kas jums tikrai patinka. Galvokite apie save, apie tai, kas esate. O kadangi kvapai keičiasi ir veikia visą dieną, geriausias būdas išsirinkti mėgstamus kvepalus yra patikrinti juos skirtingomis dienomis ir skirtingomis sąlygomis.

                Kvepalai - tai daugiaspalviai stikliniai buteliai su kvapniu turiniu jau seniai užkariavo mūsų širdis ir tapo nuolatiniais kiekvienos moters palydovais. Kiekvieną dieną kreipiamės į juos pagalbos, o jie mielai atsiliepia, padaro mus patrauklesnius, seksualius, nepakartojamus. Kvapas yra jūsų individualus stilius, jūsų vizitinė kortelė. Matote, jei gerai kvepsite, jūs tikrai įsimins ir žmonių galvose paliksite tik teigiamus atsiliepimus. Įsigiję gerus kvepalus, tikrai atsidursite dėmesio centre ir jausitės užtikrintai. Be to, kvepalai patenka į geriausių dovanų TOP'ą tiek moterims, tiek vyrams.

                Yra mitas, kad pirkdami kvepalus internetu galite suklysti. Daugelis žmonių mano, kad jei „neišbandysite“ kvapo, gausite tai, ko visai nenorėjote. Tai ypač pasakytina apie kvepalus. Taip pat yra mitas, kad pristatymas yra rizikingas dalykas, staiga kurjeris užsakymo nepristatys tinkamu adresu. Bet ar taip yra? Internetinėje parduotuvėje „KoModa“ atlikti užsakymus galima visą parą ir kvepalus galite pasirinkti bet kuriuo patogiu metu. Pavyzdžiui, prisimindami savo mylimojo jubiliejų vėlai vakare, nereikia galvoti kada spėti nukeliauti į parduotuvę. Tiesiog eikite į internetinę parduotuvę „KoModa“ ir dviem paspaudimais galėsite pasirinkti. Sutikite, tai padės sutaupyti laiko malonių akimirkų su artimaisiais metu. Tuo labiau – Jūsų užsakymas bus pristatytas jau kitą darbo dieną. Rinkdamiesi kvepalus internetinėje parduotuvėje „KoModa“ – visada rasite puikių kainų pasiūlymų.

 

 

Rodyti daugiau